Uzman Görüşü: İşte Değeri 5 Kat Artacak 3 Kripto Para!

Lider kripto para Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bitcoin’in öncülüğünde genel kripto para piyasası da ağırlıklı olarak yeşil bölgede işlem görüyor. Piyasa konsensüsü çoğunlukla, boğa koşusunun 2024 boyunca devam edeceğini öne sürüyor. Bu süreçte birçok varlığın potansiyel olarak sermayelerini katlaması muhtemel. Kripto uzmanı Justinas Baltrusaitis, 2024 yılında piyasa değerinde 5 kat artış yaşaması muhtemel 3 token paylaşıyor.

İlk sıradaki kripto para: Polkadot (DOT)

Polkadot, Ethereum (ETH) gibi yerleşik Blockchain’leri rahatsız eden ölçeklenebilirlik sorunlarının üstesinden gelen ‘sharding’ teknolojisiyle tanınıyor. Bu, daha hızlı işlemlere ve uygulamaya özel Blockchain’lerin oluşturulmasına olanak tanıyor. Böylece, daha çeşitli ve verimli bir ekosistemi teşvik ediyor. Şu anda DOT, son 30 günde %35’in üzerinde artış gösterdikten sonra 15 dolar seviyesini hedefliyor. Aynı zamanda token, 13,53 milyar dolarlık bir piyasa değerini kontrol ediyor.

Gerçekten de DOT, genel manzarada devam eden boğa koşusu, ağ gelişimi ve kurumsal ilgi gibi faktörlere bağlı olarak piyasa değerinde bir artış potansiyeline sahip. Örneğin CoinShares’in verileri, DOT’un yılın başından bu yana rakiplerine kıyasla daha yüksek girişler yaşadığını gösteriyor. Bu bağlamda, XRP gibi büyük kripto paraları geride bıraktığını ortaya koyuyor. Bu da kurumların, yatırımcıların gözden kaçırdığı DOT gibi varlıklardaki potansiyeli fark etmiş olduğunu gösteriyor.

Dijital varlıklar sermaye akışı YTD. Kaynak: CoinShares

Ayrıca Token Terminal’e göre Polkadot, fiyat-satış (P/S) oranına göre değerinin altında. Polkadot’un düşük P/S oranı, tarihsel ortalamalara kıyasla potansiyel değer düşüklüğüne işaret ederek gelecekte yükselme potansiyeline işaret ediyor.

DOT günlük piyasa değeri ve günlük P/S oranı. Kaynak: Token Terminal

İkinci sırada Chainlink (LINK) geliyor

Chainlink (LINK), akıllı sözleşmeler için güvenli ve güvenilir veri akışlarını kolaylaştıran merkezi olmayan bir oracle ağı olarak çalışır. Bu özellik, akıllı sözleşmelerin gerçek dünya verileriyle etkileşime girmesini sağlar. Böylece, DeFi ve tedarik zinciri yönetimi gibi alanlarda çok sayıda olasılığın kilidini açar. Bu temel göz önüne alındığında, LINK piyasa değerinde beş kat artış görme potansiyeline sahip.

Özellikle, Chainlink’in veri oracle’ları, varlığa büyük ilgi çekme potansiyeli kazandırıyor. Örneğin, dünyanın en büyük yatırım yönetimi firması olan BlackRock Inc. tokenizasyonun piyasa için önemli bir değer olduğunu kabul etti. Bu durum, off-chain bilgileri on-chain alandan işleyebilen veri oracle’larının bu algılanan değerden faydalanabileceğini gösteriyor. Ayrıca, Chainlink’in Cross-Chain Birlikte Çalışabilirlik Protokolü (CCIP) geliri, multi-chain köprüleme platformunun giderek daha fazla benimsenmesi nedeniyle son iki ayda %180 oranında arttı. CCIP için ücret geliri Ocak ayındaki toplam yaklaşık 61.000 dolar seviyesindeydi. Ancak, Mart ayının sadece ilk iki haftasında 171.000 doların üzerine çıktı.

CCIP geliri. Kaynak: Dune

Şirketin beş kat büyümesi değerini yaklaşık 60 milyon dolara çıkaracaktır. Bu duygu, CCIP gelirinin vurguladığı gibi Chainlink’in artan benimsenmesi ile destekleniyor. Şu anda LINK 19,30 dolardan el değiştiriyor. Ayrıca, token 20 dolarlık direnç bölgesini hedefliyor.

Son sıradaki kripto para: Solana (SOL)

Solana en iyi performans gösteren kripto paralardan biri olarak yükselmeye devam ediyor. Bu yolculuğunda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı hedefliyor. Ethereum’a daha hızlı ve daha ucuz bir alternatif olarak pazarlanan Blockchain geçen yıl Kasım ayında çeşitli faktörlerin etkisiyle ilgi görmeye başladı: geliştiriciler hızını ve maliyet verimliliğini takdir etti, Visa gibi önde gelen markalar Blockchain’e ilgi duyduklarını ifade etti ve meme coin yatırımcıları platformda başlatılan Bonk (BONK) gibi yeni projelerden etkilendi.

Solana, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 260 doların altında işlem görüyor. SOL, mevcut rallinin ortasında piyasa değerinin neredeyse 90 milyar dolara yükseldiğini gördü. Ayrıca Solana, Saga akıllı telefonuyla ilgiyi artırıyor. Bu nedenle, 2024 yılına kadar piyasa değerini yaklaşık 450 milyar dolara çıkarabilecek sürekli bir ralliye hazır görünüyor. Yazı sırasında, token 24 saatlik %15’in üzerinde kazançla 196 dolardan işlem görüyordu.

SOL yedi günlük fiyat grafiği.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı (DYOR) yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x